გაკვეთილის მთავარი თემა
|
რეზო ინანიშვილი - „დამრიგებელი’’
|
საგანი, პედაგოგი.
|
ქართული ენა და ლიტერატურა/ნატო სალუქვაძე.
|
მოსწავლეთა პროფილი.
|
10 მოსწავლე/განსაკუთრებული საჭიროების მოსწავლე არ არის.
|
გაკვეთილის მიზნები და მისაღწევი შედეგები.
|
დისკუსიის ცნების შემჯტანა, დისკუსისში მონაწილეობისა და დისკუსიის წარმართვის
უნარ-ჩვევებზე კონცენტრირება.
VII-2-სხვათა მეტყველების მოსმენა და შეფასება.
VII-4 შეუძლია საკლასო დისკუსისში
მონაწილეობის მიგება.
VII-7 სხვადასხვა სახის მახატვრული და არამხატვრული ტექსტების
გააზრება-გაანალიზება და მატ მიმართ საკუთარი დამოკიდებულების გამოხატვა და ახსნა.
VII-11 წერილობითი ტექსტების შექმნა სხვადასხვა მიზნით.
VII- 12 წერილობითი ტექსტის ფორმისა და სტილის შერჩევა მიზნისა და აუდიტორიის
გათვალისწინებით.
|
წინარე ცოდნა.
|
მოსწავლეებმა იციან როგორი დამოკიდებულება უნდა იყოს მშობელსა და ბავშვს
შორის, მოსწავლესა და მასწავლებელს შორის.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები.
|
მოსწავლეები ფასდებიან ინდივიდუალურად, როგორც განმავითარებელი, ისე
განმსაზღვრელი შეფასებით წინასწარ შედგენილი შეფასების რუბრიკებით.
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი.
|
სახელმძღვანელო, რვეული, თაბახის ფურცლები, კალამი, დაფა, ცარცი, ფლიფჩატები.
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი.
|
მისალმება-კლასის ორგანიზება.
2 წუთი.
გამოწვევის Aფაზა
მოლოდინების განსაზღვრა 10 წუთი..
აქტივობა I. გონებრივი იერიში.
კითხვა პასუხის საშვუალებით ვახსენებ მოსწავლეებს წინა კლასში შესწავლილ აკაკი წერეთლის ,,ჩემი თავგადასავალს“ და მარკ
ტვენის ,,ტომ სოიერის“ თავგადასავალს, როგორი დამოკიდებულება იყო მოსწავლესა და მასწავლებელს
შორის.
გაკვეთილის B-
ფაზა
ცოდნის კონსტრუირება 10 წუთი.
აქტივობა II. ლექსიკონზე მუშაობა წყვილებში. მოსწავლეები ეცნობიან
სიტყვებს, რომელთა მნიშვნელობაც შეიძლება არ იციან.
აქტივობა III. ტექსტზე მუშაობა. მოსწავლეებს ვუკითხავ ორ აბზაცს, შემდეგ
თავად აგრძელებენ კითხვას. 15 წუთი.
გაკვეთილის C
ფაზა -რეფლექსია:
აქტივობა IV. შეჯამება . 5 წუთი.
გაკვეთილის ბოლოს მოცემულ კითხვებზე პასუხი
აქტივობა V. საშინაო დავალება უპასუხონ მე-6 კითვას, შფასება. 3 წუთი.
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment